nua o banner

ଯେତେ ବଡ ବିଜ୍ଞାପନ, ସେତିକି ବଡ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ହେବା ଉଚିତ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

BSKY banner  750×100

ଡେସ୍କ: ପତଞ୍ଜଳି ଆୟୁର୍ବେଦ ଦ୍ୱାରା ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଜ୍ଞାପନ ଉପରେ ଏକ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାମଦେବଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା କମ୍ପାନି ଖବରକାଗଜରେ ସାର୍ବଜନୀନ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ସେହି ଆକାରର ହେବା ଉଚିତ ଯେଉଁଥିରେ କମ୍ପାନୀ ତାହାର ଉତ୍ପାଦର ବିଜ୍ଞାପନ କରିଥାଏ।

ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କଲା ବିଜେପି, ୪୦ ଜଣିଆ ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

ରାମଦେବଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମୁକୁଲ ରୋହତଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖବରକାଗଜରେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କିନ୍ତୁ କେବଳ ଗତକାଲି କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କାହିଁକି ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଫଏମସିଜି କମ୍ପାନିଗୁଡ଼ିକ ଏହି ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ – ବିଶେଷକରି ଶିଶୁ, ପିଲା ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଜ୍ଞାପନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏଥିପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍।

‘ଜବରା ଫ୍ୟାନ୍’ ଗୀତ ପାଇଁ ୟଶରାଜ ଫିଲ୍ମସ ଦେବ ନାହିଁ କ୍ଷତିପୂରଣ – ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ପତଞ୍ଜଳି ଆୟୁର୍ବେଦ ଉତ୍ପାଦରେ ସୀମିତ ଥିବା ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଜ୍ଞାପନ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଏଫ୍ଏମ୍ସିଜି କମ୍ପାନିଗୁଡ଼ିକ ବିରୋଧରେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଆସୁଛି ଜଳ ପ୍ରଳୟ; ସାଟେଲାଇଟ୍‌‌ ଫଟୋରୁ ବଡ଼ ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଲା ଇସ୍ରୋ

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାମଲାରେ ଉପଭୋକ୍ତା ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ସହ-ଉତ୍ତରଦାତା ଭାବେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଉଛି। ସାରା ଦେଶରେ ରାଜ୍ୟ ଲାଇସେନ୍ସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପକ୍ଷ ଭାବେ ଯୋଡ଼ାଯିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କେତେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।

ବିଦେଶରେ ନିଷିଦ୍ଧ ପରେ ଚେତା ପଶିଲା, ସାରା ଦେଶରେ ହେବ ମସଲା ଓ ଶିଶୁ ଖାଦ୍ୟର ପରୀକ୍ଷା

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଆଇଏମଏ)କୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପତଞ୍ଜଳି ଆଡ଼କୁ ଗୋଟିଏ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଉଥିବା ବେଳେ ୪ଟି ଆଙ୍ଗୁଠି ସେମାନଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଇଙ୍ଗିତ କରୁଛି। ଏଲୋପାଥି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଔଷଧକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ଘଟୁଛି, ତେବେ ତୁମକୁ କାହିଁକି ଆଇନ ପରିସରକୁ ଟଣା ନ ଯିବ? ଏପ୍ରିଲ ୩୦ତାରିଖରେ ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ହେବ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲା ବିଜେଡି

Comments are closed.