bjd  ek lkhya koti banner

‘ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଦଳୁଥିବା ପ୍ରତିଭାର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଆହ୍ବାନ ଓ ସୁଯୋଗ’ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

mission shakti banner

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ପରିଚାଳନା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ(ଆଇଏମ୍ଆଇ)ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ‘ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଦଳୁଥିବା ପ୍ରତିଭାର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଆହ୍ବାନ ଓ ସୁଯୋଗ’ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏଲଆଣ୍ଡଟି ଗ୍ରୁପ୍ ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦେଶକଙ୍କ ଉପଦେଷ୍ଟା ଯୋଗୀ ଶ୍ରୀରାମ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଆଇଏମ୍ଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ରମେଶ ବେହେଲ ସ୍ୱାଗତ ଅଭିଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଫେସର ବେହଲ କହିଥିଲେ ଯେ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଥିବାରୁ ବ୍ୟବସାୟିକ ନେତାମାନେ ଅଭିନବ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପୂର୍ବାବଲୋକନ କରିବା ଏବଂ ଏକ ସଂସ୍ଥାର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ନୂତନ ମାନସିକତା ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଯୋଗୀ ଶ୍ରୀରାମ ତାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ପ୍ରତିଭା ପରିଚାଳନା ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଂଶୁଳା ବର୍ମା, ଦେବରାଘ ଦେବ, ସୌରଭ କୁମାର ଦାସ, ଶୋମିକ୍ ଚୌଧୁରୀ, ସତ୍ୟଜିତ୍ ସେନାପତି, ଅଜିତ କର, ଆଶିଷ କାପୁର, ଅର୍ପିତା ମୁଖାର୍ଜୀ, ସୌଗାତା ଗୁହା ରାୟ, ରାକେଶ ପ୍ରସାଦ, ଅୟସକାନ୍ତ ମହାନ୍ତି, ପୁଣ୍ୟତୋୟା ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରମୁଖ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରର ବିବିଧତା କିପରି ଏକ ଫାର୍ମର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ଉନ୍ନତ କରେ ସେ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାବର ଆଦାନପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

Comments are closed.