mission shakti banner

ରାତି ଅଧିଆ ଚଢ଼ାଉ – ୨ ଏନଆଇଏ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମନ କଲା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୁଲିସ

bjd gruha runa banner

ଡେସ୍କ: ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୂର୍ବ ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଭୂପତିନଗରରେ ଜାତୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏନଆଇଏର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୁଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଜାତୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥାର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାଜର ହେବା ଲାଗି ସମନ ଜାରି କରିଛି।

ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ନୋଟିସ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଓ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ଉଭୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ସାକ୍ଷୀ ଭାବେ ପୁଲିସ ନିକଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ପୁଲିସ ଆହତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ରେକର୍ଡ ସହିତ ଫୋରେନସିକ୍ ବିଶ୍ଳେଷଣ ପାଇଁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ ସହିତ ଆସିବାକୁ କହିଛି।

୭୬ ବର୍ଷରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନ

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏପ୍ରିଲ ୬ ତାରିଖରେ ଜଣେ ମହିଳା ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଭୂପତିନଗର ଥାନାରେ ଏନଆଇଏ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏନଆଇଏ ଟିମ୍ ଏବଂ ସିଆରପିଏଫ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ପଶି ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗରେ ମହିଳା ଜଣକ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାରୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ଶାରୀରିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ।

ଏତଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏନଆଇଏ ଏବଂ ସିଆରପିଏଫ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାଭିମାନକୁ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ସଂହିତାର ଧାରା ୩୨୫, ୩୪, ୩୫୪, ୩୫୪ (ବି), ୪୨୭, ୪୪୮ ଓ ୫୦୯ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭୂପତିନଗରରେ ଏନଆଇଏ ଟିମ୍ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣର ଜବାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଏନଆଇଏ ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଗୁଆ ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲେ।

ରାତି ଅଧରେ ଏଜେନ୍ସିକୁ କାହିଁକି ଏହି ଚଢ଼ାଉ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। କାହିଁକି ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଚଢ଼ାଉ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା? ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପୁଲିସର ଅନୁମତି ଥିଲା କି?

ବିରଳ ସଂଯୋଗ : ୫୦୦ ବର୍ଷ ପରେ ରାମନବମୀରେ ରାମଲାଲାଙ୍କର ହେବ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକରେ ଅଭିଷେକ

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ କାହିଁକି ଲୋକଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଗିରଫ କରୁଛନ୍ତି? ବିଜେପି କ’ଣ ଭାବୁଛି… ସେମାନେ ଆମ ବୁଥ୍ ଏଜେଣ୍ଟମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରିବେ କି? ଏନଆଇଏର କ’ଣ ଅଧିକାର ଅଛି? ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ଫାଇଦା ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି।

Comments are closed.