bjd gruha runa banner

ବିଜେପି ସାଂସଦଙ୍କ ଅଜବ ଯୁକ୍ତି, ବେରୋଜଗାରୀ ପାଇଁ ଯୋଗୀ-ମୋଦି ଗୋଟିଏ ବି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିନାହାନ୍ତି

bjd  ek lkhya koti banner

ଡେସ୍କ: ଗତକାଲି ଅର୍ଥାତ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରେ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀନିବାସ ବିଭି ଭୋଜପୁରୀ ଅଭିନେତା ତଥା ଆଜମଗଡ଼ର ବିଜେପି ସାଂସଦ ଦିନେଶ ଲାଲ ଯାଦବ ଓରଫ ନିରହୁଆଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଭିଡିଓରେ ନିରହୁଆ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଗୋଟିଏ ବି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇନାହାନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଦେଶରେ ବେକାରୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ନାହିଁ। ନିରହୁଆ ଆହୁରି କହୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଦେଶରେ ବେକାରୀ ପାଇଁ ସେହିମାନେ ଦାୟୀ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଅନେକ ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀନିବାସ ବିଭିଙ୍କ ଟୁଇଟର ଜବାବରେ ନିରହୁଆ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ‘ନକଲି’। ସେ କହିଥିଲେ, ଫେକ୍ ଭିଡିଓକୁ ପ୍ରମୋଟ୍ କରିବା କଂଗ୍ରେସ ଲୋକଙ୍କ ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି, ଯେ କେହି ବି ବୁଝିବେ ଭିଡିଓରେ ଓଠ ଆଉ କିଛି କହୁଛି। ଶ୍ରୀନିବାସ ବିଭି କୃତ୍ରିମ ବୁଦ୍ଧିମତା ସହ ସାଉଣ୍ଡ କ୍ଲୋନ୍ କରି କ’ଣ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓ ଡିପ ଫେକ ଭିଡିଓ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଥିବା ଅଡିଓ ଓ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କିନ୍ତୁ ଦିନେଶ ଲାଲ ଯାଦବଙ୍କ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ ସହ ସାକ୍ଷାତକାରର ପୂରା ଅଂଶ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ‘ସୋଲ୍ ଅପ୍ ନମ୍ବର’ରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି। ଏହି ଭିଡିଓଟି ପ୍ରାୟ ୧୨ ମିନିଟର। ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଂଶ ୧୧ଟା ୨୭ ମିନିଟ ସମୟର ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଦିନେଶ ଲାଲ ଯାଦବ ଶ୍ରୀନିବାସ ବିଭି ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସମୟରେ ଯାହା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ତାହା କହୁଛନ୍ତି।


ଭିଡିଓରେ ନିରହୁଆ କହିଛନ୍ତି, ମୋଦି ଜୀ ତ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ମୋଦିଜୀଙ୍କର ଗୋଟିଏ ବି ସନ୍ତାନ ଅଛି କି? ମୋତେ କୁହନ୍ତୁ, ଯୋଗୀଜୀଙ୍କର ଗୋଟିଏ ବି ସନ୍ତାନ ଅଛି କି? ତେଣୁ ଯୋଗୀଜୀ ଓ ମୋଦୀ ଜୀ ବେରୋଜଗାରୀ ବନ୍ଦ କଲେ ନା ନାହିଁ ଭାଇ, ଆମେ ଏହାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବୁ ନାହିଁ। ତେବେ ବେକାରୀ ବଢ଼ାଉଛି କିଏ? ପିଲା ପରେ ପିଲା ଜନ୍ମ ହେଉଛି ଏବଂ ସରକାର ଯଦି କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଅଟକି ଯାଆନ୍ତୁ, ତେବେ ସେମାନେ ରାଜି ମଧ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି। ଯଦି ବେରୋଜଗାରୀ ରୋକିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଟିକେ ଶୁଣନ୍ତୁ, ସରକାରଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ ଶୁଣନ୍ତୁ।

ଏହି ସାକ୍ଷାତକାର ରେକର୍ଡ କରିଥିବା ଅଲ୍ଟ ନ୍ୟୁଜ୍’ର ସନ୍ତୋଷ କୁଶୱାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାକ୍ଷାତକାରର କିଛି ଅଂଶ କାଟି ସେୟାର କରାଯାଉଛି। ସେ ଭିଡିଓଟି ଡିପ୍ ଫେକ୍ ବୋଲି ଦାବିକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ଭିଡିଓ ଅରିଜିନାଲ ବୋଲି କହିବା ସହ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ୟୁଟ୍ୟୁବ ଲିଙ୍କ ହେଉଛି – https://youtu.be/I4UZO8AZuKU

Comments are closed.