nua o banner

‘କେବଳ ଛୋଟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାରରେ ସବସିଡି ମିଳିବା ଉଚିତ୍’

BSKY banner  750×100

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସ୍କୋଡା ଫକ୍ସଓ୍ବାଗନ ଇଣ୍ଡିଆର କହିବାନୁସାରେ ସରକାର କେବଳ ୪ ମିଟରରୁ ଛୋଟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାର ପାଇଁ ହିଁ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ବେନିଫିଟ୍ ରିଜର୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ । କମ୍ପାନୀର କହିବାନୁସାରେ ବଡ ଏବଂ ମହଙ୍ଗା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାରକୁ ସବସିଡି ଦେଲେ ରାଜସ୍ବ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ବଢିବ । ସ୍କୋଡା ଫକ୍ସଓ୍ବାଗନ ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି କି ସରକାରଙ୍କୁ ସବସିଡି ଦେଇ ଛୋଟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାରକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଯାହା ଫଳରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାର୍ କିଣିପାରିବେ ।

ଓଲା-ଉବର ଆରମ୍ଭ କଲେ ନୂଆ ସେବା, ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଚାଳକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଇସା

ଯିଏ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗାଡି କିଣୁଛି ତାକୁ ସବସିଡି ଦେବାର କ’ଣ ଆବଶ୍ୟକତା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ସ୍କୋଡା ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର ପେଟ୍ର ଜେନେବା । ୟୁରୋପ, ଆମେରିକା ଏବଂ ଚୀନ ଆଦି ଦେଶରେ ଛୋଟ ଗାଡି ଉପରେ ସବସିଡି ଦିଆଯାଉଥିବା ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଅଧିକ ଲୋକେ ଇଭି କିଣିପାରିବେ । ଯଦି ମହଙ୍ଗା ଗାଡିରେ ମଧ୍ୟ କମ୍ ଜିଏସଟିର ଫାଇଦା ଦିଆଯିବ ତେବେ ସବସିଡି ବହୁତ ଜଲଦି ସରିଯିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାର ବଜାର ମଧ୍ୟ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ କାର ଟ୍ୟାକ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭଳି ହୋଇଯିବା ଉଚିତ୍ ଯାହା ଫଳରେ ଛୋଟ ଗାଡି ଏବଂ ସାଧାରଣ ଗାଡି କିଣୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇଦା ମିଳିପାରିବ ।

Comments are closed.