nua o banner

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ‘ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପଞ୍ଛି’, ହଜାରେ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ସହ ମିଳିବ ଚାକିରି

BSKY banner  750×100

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼: ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହଜାରେ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଓ ଚାକିରି ସୁଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତ ଲିମିଟେଡ୍‌। ଏଥିପାଇଁ ‘ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ   ପଞ୍ଛି’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ  କରିବା ସହ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ୧୦୦୦ ବାଳିକାଙ୍କ ଜୀବନ ଧାରଣରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ସଂସ୍ଥା। ଯେଉଁମାନେ ସାମାଜିକ-ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟୟନ ଏବଂ ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ୟାରିୟର ଛାଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ, ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅଗ୍ରଣୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକରେ ସେମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇବା ସହିତ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ, ବେଦାନ୍ତରେ ଚାକିରି କରିବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ ।

ବେଦାନ୍ତ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ପକ୍ଷରୁ କ୍ଷୁଦ୍ର ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ଉଦଘାଟିତ

ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରକାଶ କରି ଆଲୁମିନା ବ୍ୟବସାୟର ସିଇଓ ପ୍ରଣବ କୁମାର ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି  “ଆମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନିଲ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ପ୍ରକଳ୍ପ ପଞ୍ଛି ବିକାଶ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ମାଧ୍ୟମରେ ବେଦାନ୍ତ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ସମାଜର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ତମ୍ଭ ଗଠନ କରୁଥିବା ବାଳିକାମାନଙ୍କ ସଶକ୍ତିକରଣ ଉପରେ ଏକ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଏ । ସେମାନଙ୍କୁ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରି ଆମେ କେବଳ ଆମର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଆଦେଶ ପାଳନ କରୁନାହୁଁ ବରଂ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବାଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛୁ ।”

ବେଦାନ୍ତର ପଞ୍ଛି ସ୍ୱପ୍ନୋ କା ଉଡାନ୍‍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ- ଖଣି ଅଞ୍ଚଳର ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାର ବାଳିକାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଲାଗିଲା ଡେଣା

ସେହିଭଳି ବେଦାନ୍ତ ଆଲୁମିନିୟମ୍ ସିଏଚ୍‌ଆରଓ ଦିଲୀପ ସିହ୍ନା କହିଛନ୍ତି କି “ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପଞ୍ଛି ଆମର ଗତିଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟରେ ବିବିଧତା, ସମାନତା ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଆମ କମ୍ପାନୀର ଅଦମ୍ୟ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ସହିତ ଘନିଷ୍ଠ ଅଟେ । ଆମେ ଦୃଢ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ କ୍ୟାରିଅର୍ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଝିଅମାନେ ଆଗେଇ ଆସିବେ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବେ। କହିରଖୁଛୁ ଗତ ବର୍ଷ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠୁ ବେଦାନ୍ତ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ରାୟଗଡା ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ବାଳିକାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲା । ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବେଦାନ୍ତ ଆଲୁମିନିୟମ୍ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, କୋରବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ଦୂର ସମ୍ପ୍ରଦାୟରୁ ୨୩୦ ରୁ ଅଧିକ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ।

Comments are closed.