୩୩୩ ରନ ପଛରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା

ଭାରତ ୪୮୭, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୩୫

Copy Editor | Published On: Aug 13, 2017 04:51 PM IST | Updated On: Aug 13, 2017 09:42 AM IST |   416

କାଣ୍ଡି : କାଣ୍ଡିର ପାଲ୍ଲେକେଲେ ନେସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ  ଚାଳିଥିବା ଚଳିତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ର ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଛି  । ବିଗତ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଭଳି ଏହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ମଜବୁତ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ୟ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୧୩୫ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୯ ରନ କରିଛି।  ଭାରତର  ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ସ୍କୋର ୪୮୭ ରନକୁ ପିଛା କରି ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ୱିକେଟ ହରାଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଶେଷରେ ୧୩୫ ରନ କରିପାରିଛି। ଏକଦା ମାତ୍ର ୨୨.୧ ଓଭରରେ ୬ଟି ୱକେଟ ହରାଇ ଥିବା ବେଳେ ୩୩ ଓଭରରେ ୮ ୱିକେଟ ହରାଇଥିଲା। ପରେ ୩୭.୭ ଓଭରରେ ବାକି ୨ଟି  ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୩୫ ରନ କରିଥିଲା । ୩୫୨ ରନ ପଛରେ ଥାଇ ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ରେଭ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୯ ରନ କରିଛି।

ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଭାରତ ୬ ୱିକେଟରେ ୩୨୯ ରନରୁ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରି ହାଦ୍ରିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଶତକ ବଳରେ ୪୮୭ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଥିଲା  । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୯୬ ବଲରେ ୭ଟି ଛକା ଓ ୪ଟି ଚୌକା ବଳରେ ୧୦୮ ରନ କରିଥିଲେ  । ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ପ୍ରଥମ ପଦାର୍ପଣରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଶତକ ହାସଳ କରି ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି  । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଭାରତ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା  । ଗତକାଲି ଭାରତ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ୧୧୯ ଏବଂ କେ.ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ୮୫ ରନ ବଳରେ ୬ ୱିକେଟରେ ୩୨୯ ରନ୍‌ କରିଥିଲା  । ଆଜି ଆଉ ୧୫୮ ରନ ଯୋଡି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଥିଲା  । ଏବେ  ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ସପକ୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚେଷ୍ଟା କରିବ  । 

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ୩୦୪ରନ୍‌ ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୫୩ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା  । ତେଣୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜ ପୋଛି ନେବା ପାଇଁ ଆଶା ରଖିଛି  ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୨୮୧ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ଭାରତ , କୋହଲିଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୧୨୧ ରନ କଲେ କୋହଲି କଟକ: ୬୦୦ ଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।