ପଥୁରି ବା ଗାଲବ୍ଲାଡର ଷ୍ଟୋନର ଘରୋଇ ଉପଚାର

.

Published On: Aug 13, 2017 01:35 PM IST |   1256

ପଥୁରି ବା ଗାଲବ୍ଲାଡର ଷ୍ଟୋନର ଘରୋଇ ଉପଚାର

ଆଜିକାଲି ସମୟରେ ପଥୁରି ରୋଗ କାରଣରୁ ଏକାଧିକ ଥର ଅପରେସନ୍ ହେବା ସହ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ କେତେକ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସା ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରେ। ପିଆଜରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଓ ପୋଟାସିୟମ୍ ପୋଷକତତ୍ତ୍ବ ରହିଛି। ଦୈନିକ ୨-୩ଚାମଚ ପିଆଜରସ ପିଇବା ଏହି ରୋଗ ପାଇଁ ଉପକାରୀ। ୧ ଗିଲାସ ଘୋଳ ଦହି ନିୟମିତ ପିଇଲେ  ପଥୁରି ଛୋଟଛୋଟ ଖଣ୍ଡ ହୋଇ ନିର୍ଗତ ହୁଏ। ଘିକୁଆଁରୀରେ ଭିଟାମିନ୍ ବି-୬ ଓ ପୋଟାସିୟମ୍ ଥିବାରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ପଥୁରି ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରେ। ୧କପ୍ ନଖ ଉଷୁମ କୋଳଥସିଝା ପାଣି ପିଇଲେ ପଥୁରୀ ରୋଗ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇଥାଏ।

ଡାକ୍ତର ମୃଗାଙ୍କଶେଖର ମିଶ୍ର

ବାରିପଦା

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ଯଲଙ୍ଗବିରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ ମରାମତି ବେଳେ ଛାତରୁ ପଡି ଜଣେ ଶ୍ରମିକର ମୃତ୍ୟୁ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ । ସ୍ଥାନିୟ ଅଂଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା। | ଯାଜପୁର/ଅନୁଗୋଳ : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଜରି ଗ୍ରାମର ଦୁଇ ଝିଅ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ନିଖୋଜ । ସେହିପରି ତାଳଚେରଠାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ । | ସି-ସୋର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ । | ସୁନ୍ଦରଗଡ: ସେଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ରାଉରକେଲାଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ | ସିସୋର ଠକେଇର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ | ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇଆଇଟିରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା | ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସର୍ମପଣ | କଟକ:ଏସିବିର ବାୟୋକେମିଷ୍ଟ୍ରି ଓ ଫିଜିଓଲୋଜି ବିଭାଗରେ ସଟସର୍କିଟ କାରଣରୁ ଅଗ୍ନୀକାଣ୍ଡ | ‘ଆଉଟଲୁକ’ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ବିବେଚିତ, ‘ଆଉଟଲୁକ’ ସର୍ବେକ୍ଷଣର ୬ନମ୍ବର ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | ଦିଲ୍ଲୀରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |