ଜାତୀୟ ଗୀତ ବିନା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିବାକୁ ବରେଲି କାଜିଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ

ଜାତୀୟ ଗୀତ ବିନା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିବାକୁ ବରେଲି କାଜିଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ

Published On: Aug 13, 2017 11:21 AM IST |   504

ଜାତୀୟ ଗୀତ ବିନା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିବାକୁ ବରେଲି କାଜିଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ

Copy Editor

ବରେଲି : ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖ ଦିନ ଜୀତୟ ଗୀତ ଗାନ ପୂର୍ବକ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମାଦ୍ରାସା ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ୧୧ ଅଗଷ୍ଟରେ ଏକ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରି ପ୍ରତି ମାଦ୍ରାସାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି  । ମାତ୍ର ଏବେ ବରେଲିର କାଜି ସହରରେ ଥିବା ସବୁ ମାଦ୍ରାସାଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଜାତୀୟ ଗୀତ ଗାନ ବିନା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କର  । କାଜିଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଜାତୀୟ ଗୀତରେ ଏପରି କିଛି ଶବ୍ଦ ଅଛି ଯାହା ଆହ୍ଲାଙ୍କ ଅସ୍ଥିତ୍ୱକୁ ଅବମାନନା କରୁଛି  । ତେଣୁ ମାଦ୍ରାସାରେ ଜାତୀୟ ଗୀତ ଗାନ ନକରି ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ  । ବରେଲି କାଜି ଜମାତ ରଜା ଏ ମୁସ୍ତଫାଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର ନାସିର କ୍ୟୁରେଶି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି  । ଏପଟେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମାଦ୍ରାସା ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ମାଦ୍ରାସାରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନର ଭିଡ଼ିଓ କରାଯିବା ସହ ଫଟୋ ଉଠାଯିବ  । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ରାଜ୍ୟସ୍ଥିତ ସବୁ ମାଦ୍ରାସାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପାଳନ କରିବା ସହ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ାଇବା, ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ଗାନ କରିବା, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି  ।

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ଯଲଙ୍ଗବିରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ ମରାମତି ବେଳେ ଛାତରୁ ପଡି ଜଣେ ଶ୍ରମିକର ମୃତ୍ୟୁ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ । ସ୍ଥାନିୟ ଅଂଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା। | ଯାଜପୁର/ଅନୁଗୋଳ : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଜରି ଗ୍ରାମର ଦୁଇ ଝିଅ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ନିଖୋଜ । ସେହିପରି ତାଳଚେରଠାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ । | ସି-ସୋର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ । | ସୁନ୍ଦରଗଡ: ସେଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ରାଉରକେଲାଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ | ସିସୋର ଠକେଇର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ | ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇଆଇଟିରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା | ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସର୍ମପଣ | କଟକ:ଏସିବିର ବାୟୋକେମିଷ୍ଟ୍ରି ଓ ଫିଜିଓଲୋଜି ବିଭାଗରେ ସଟସର୍କିଟ କାରଣରୁ ଅଗ୍ନୀକାଣ୍ଡ | ‘ଆଉଟଲୁକ’ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ବିବେଚିତ, ‘ଆଉଟଲୁକ’ ସର୍ବେକ୍ଷଣର ୬ନମ୍ବର ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | ଦିଲ୍ଲୀରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |