ଶୋପିୟାରେ ସେନା - ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଘର୍ଷ ଜାରି ;୩ଯବାନ ଶହୀଦ ,୩ ଆହତ

ଶୋପିୟାରେ ସେନା - ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଘର୍ଷ ଜାରି ;୩ଯବାନ ଶହୀଦ ,୩ ଆହତ

| Published On: Aug 13, 2017 01:34 AM IST |   408

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଶୋପିୟା ଜିଲାରରେ ସେନା ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଜାରି ରହିଛି । ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଶୋପିୟା ଜିଲାର ଅବନିରା ଗ୍ରାମରେ  ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାନଙ୍କୁ ଚାରିଆଡୁ ଘେରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଜାରି ରହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୨ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ଜଣ ଯବାନ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପୁଞ୍ଚ ସେକ୍ଟରରେ ଶନିବାର ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ ପାକିସ୍ଥାନ ସେନା ପକ୍ଷରୁ  ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଘଂନ କରାଯିବା ସହ ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳି ଚାଳନା କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ  ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ରକ୍ଷା ବିଭାଗର ଏକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଶହୀଦ ଯବାନ ଜଣକ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ନିବାସୀ ନାୟବ ସୁବେଦାର ଜଗରାମ ସିଂହ ତୋମର (୪୨) । 

 

Tags:

Like Us

Breaking News

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଇଏଏସ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, ୧୭ ଜଣ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ହିମାଚଳରେ ବିଜେପିର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହାରିଲେ ମୋଦିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ‘ଜିତିଲା ବିକାଶ, ଜିତିଲା ଗୁଜୁରାଟ’ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଦଳ