କଏଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କାରାଗାର

କଏଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କାରାଗାର

Copy Editor | Published On: Aug 12, 2017 10:21 PM IST |   413

କାନସାସ : କଏଦୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ (ଏସି) କାରାଗାର  । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ବି ସତ  । ଆମେରିକାର କାନସାସ ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଏଠାକାର କଏଦୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏସି  କାରାଗାର ତିଆରି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଜେଲ୍‌ର କଏଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏସି କୋଠରି ତିଆରି କରାଯିବ । ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏପରି କାରାଗାର ତିଆରି କରିବାକୁ କାରାଗାର ସଂସ୍କାର ଦାୟତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ସରକାରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଉତ୍ତର କାନସାସ ସହର ଠାରୁ ୨୫କି.ମି ଦୂର ଲେଭେନୱର୍ଥରେ ଏହି କାରାଗାର ଅବସ୍ଥିତ  । ଲେଭେନୱର୍ଥରେ ଦୁର୍ଗରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଏହି କରାଗାର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି  । ଏହାକୁ ଅନ୍ୟତମ ଫେଡେରାଲ କାରାଗାର ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ  । ସେଠାକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁସାରେ କଏଦୀମାନଙ୍କୁ କରାଗାରରେ ଆରାମ ଦାୟକ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଦରକାର  ।  ଏହା କରା ନ ଗଲେ ତାହା କଏଦୀମାନଙ୍କର ମାନବିକ ଅଧିକାର ଉଲଂଘନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ  ।  

Tags:

Like Us

Breaking News

ସୁୂର୍ଣ୍ଣପୁର: ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବନ୍ଦ ଡାକରା ସମୟରେ ଜଣଙ୍କୁ ମାଓବାଦୀ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅବପାତ ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଲାଗି ରହିବ ବର୍ଷାର ପ୍ରଭାବ ବାଲେଶ୍ୱର ବାଣ ବିସ୍ପୋରଣ ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି