କ୍ଷୀର ପିଇବା ବେଳେ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ

ଜାଣନ୍ତୁ କ୍ଷରୀ ପିଇବାର ସଠିକ୍ ସମୟ

Published On: Aug 12, 2017 05:10 PM IST |   1642

କ୍ଷୀର ପିଇବା ବେଳେ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ

ପ୍ରତିଦିନ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଶରୀର ପାଇଁ ହିତକାର ଅଟେ। କ୍ଷୀରରେ କ୍ୟାଲସିୟମ ପ୍ରୋଟିନ୍ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ସବୁ ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଶରୀର ପାଇଁ ହାନି କାରକ ହୋଇପାରେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ କେଉଁ ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଅନୁଚିତ୍। 

କେଉଁ ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍

. ସକାଳ ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍। ଏହି ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ବାରା ଦିନ ସାରା କାମ କରିବାକୁ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଇଥାଏ

. ୪୦ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ଉର୍ଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍

. ସକାଳ ସଂଧ୍ୟାରେ ପିଲାମାନେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍। ପିଲାମାନେ ସଂଧ୍ୟାରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ବାରା ସେମାନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଭଲ ରହିଥାଏ

 . ଯେଉଁମାନେ ଡେରି ରାତି ଯାଏଁ ପାଢୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଅଫିସ କାମ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ରାତିରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍। ଫଳରେ କାମରେ ଏକାଗ୍ରତା ରହିବା ସହ ଭଲ ନିଦ ହୋଇଥାଏ

. ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ବାରା ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବା ସହ ନୀଦ ଭଲ ହୋଇଥାଏ

କେଉଁ ସମୟରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଅନୁଚିତ୍              

. ନମକିନ ସହ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଅନୁଚିତ୍ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ମତ ଦିଅନ୍ତି

. ତ୍ଵଚା ସମ୍ବଧୀୟ କୌଣସି ରୋଗ ହୋଇଥିଲେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଅନୁଚିତ୍

 

. ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ରାତ୍ରିଭୋଜନ ବେଳେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଅନୁଚିତ୍। ଭୋଜନର କିଛି ସମୟ ପରେ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ

Tags:

Related News

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

Like Us

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

କଟକ:ନରାଜ ବ୍ରିଜରୁ ଡେଇଁ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଓଡ୍ରାଫ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍କୁଟି ଓ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ମିଳିଲା | ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ମୁଜାଫରନଗର ଖତୌଳୀରେ ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟ୍ରାକରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନର ୬ଟି ବଗି | ଆଇଓସିଏଲ ବିବାଦର ଅନ୍ତ , ସୂଚନା ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ | କଟକ: ଯୋବ୍ରା ସାରଲା ମନ୍ଦିରରୁ ହୁଣ୍ଡି ବକ୍ସ ଲୁଟ୍ | କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଜାଲରେ ଦୁଇ ରାଇସ୍ ମିଲ୍ ମାଲିକ, ୪କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚାଉଳ ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଗିରଫ | ମାଲକାନଗିରି: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବାଲିମେଳା-ମାଲକାନଗିରି ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ, ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ପୋଲ ଉପରେ ୪ ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ଚାଲୁଛି ପାଣି | ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜଙ୍କିଆ ଥାନା ସିକୋ ଗାଁରେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨ ମୃତ ଓ୨ ଗୁରୁତର | ସୁନ୍ଦରଗଡ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ଯଲଙ୍ଗବିରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ ମରାମତି ବେଳେ ଛାତରୁ ପଡି ଜଣେ ଶ୍ରମିକର ମୃତ୍ୟୁ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ । ସ୍ଥାନିୟ ଅଂଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା। | ଯାଜପୁର/ଅନୁଗୋଳ : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଜରି ଗ୍ରାମର ଦୁଇ ଝିଅ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ନିଖୋଜ । ସେହିପରି ତାଳଚେରଠାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ । | ସି-ସୋର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ । |