ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବେ ନୀତିଶ କୁମାର !

ଶାହା-ନୀତିଶ ସାକ୍ଷାତ

Published On: Aug 12, 2017 05:05 PM IST | Updated On: Aug 12, 2017 07:41 AM IST   594

 ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବେ ନୀତିଶ କୁମାର !

Copy Editor

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର  । ଜେଡି(ୟୁ)ରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କନ୍ଦଳ ଲାଗିରହିଥିବା ବେଳେ ବଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି  ।  ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀ ଶାହା ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ତାଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ  । ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଶରଦ୍ ଯାଦବଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ନେତା ପଦରୁ ହଟାଯିବା ଏବଂ ବିହାରେ ଆରଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଲାଲୁ ଯାଦବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ତେଜପ୍ରତାପ ଓ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ନୀତିଶ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ ଜୋର ଧରିଥିବା ବେଳେ ଏନଡିଏରେ ଯୋଗ ଦେବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନିରାପଦ ବୋଲି ଦଳର ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ବିବେଚନା କରୁଛନ୍ତି  । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଜେଡି(ୟୁ) କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଯୋଗଦେବ କି ବୋଲି ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତର ଦେଇ ଜଣେ ଜେଡି(ୟୁ) ନେତା କହିଛନ୍ତି, ଏହା ସ୍ୱାଭାବିକ କଥା  । କାରଣ ଯେତେବେଳେ ଏନଡିଏ ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରି ଜେଡି(ୟୁ) ବିହାରରେ ସରକାର ଗଠନ କରିଛି, ସେ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଯୋଗଦେବା ସ୍ୱାଭାବିକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି  । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ ମାସ ୨୭ ତାରିଖରେ ନୀତିଶ କୁମାର ବିଜେପି ସହ ମେଣ୍ଟ କରି ବିହାରରେ ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ କରିଥିଲେ  । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଜେଡି(ୟୁ),ଏନଡିଏର ସହଯୋଗୀ ଦଳ ଥିଲା  । ତେଣୁ ନୀତିଶ ଏବଂ ଜେଡି(ୟୁ)ର ଘର ବାହୁଡା ଏନଡିଏକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବ  ।

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ଯଲଙ୍ଗବିରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ ମରାମତି ବେଳେ ଛାତରୁ ପଡି ଜଣେ ଶ୍ରମିକର ମୃତ୍ୟୁ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ । ସ୍ଥାନିୟ ଅଂଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା। | ଯାଜପୁର/ଅନୁଗୋଳ : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଜରି ଗ୍ରାମର ଦୁଇ ଝିଅ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ନିଖୋଜ । ସେହିପରି ତାଳଚେରଠାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ । | ସି-ସୋର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ । | ସୁନ୍ଦରଗଡ: ସେଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ରାଉରକେଲାଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ | ସିସୋର ଠକେଇର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ | ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇଆଇଟିରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା | ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସର୍ମପଣ | କଟକ:ଏସିବିର ବାୟୋକେମିଷ୍ଟ୍ରି ଓ ଫିଜିଓଲୋଜି ବିଭାଗରେ ସଟସର୍କିଟ କାରଣରୁ ଅଗ୍ନୀକାଣ୍ଡ | ‘ଆଉଟଲୁକ’ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ବିବେଚିତ, ‘ଆଉଟଲୁକ’ ସର୍ବେକ୍ଷଣର ୬ନମ୍ବର ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | ଦିଲ୍ଲୀରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |