ଧ୍ୱାୱନଙ୍କ ଶତକ, ଭାରତ ୩୨୯/୬

ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ

Copy Editor AH | Published On: Aug 12, 2017 03:48 PM IST | Updated On: Aug 12, 2017 10:00 AM IST |   287

ପାଲ୍ଲେକେଲେ : ବିଗତ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଭଳି ଭାରତ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟରେ କିଛି କମାଲ କରିପାରି ନାହିଁ।  ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ୧୧୯ ଏବଂ କେ.ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ୮୫ ରନ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ନିଜର ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି।  ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ  ଚଳିତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ର ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଶନିବାର ଠାରୁ ପାଲ୍ଲେକେଲେ ନେସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  । ଟସ୍ ଜିତି ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇ ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୬ ୱିକେଟ ହରାଇ ୩୨୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।  ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଭଳି ଏଥର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଧାୱନ ଓ ରାହୁଲଙ୍କ ପରେ କୋହଲି ୪୨ରନ କାରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଋଦ୍ଧିମାନ ଶାହା ଓ ହାଦ୍ରିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ଫର୍ମରେ ଥିବା ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ୧୧୯ ରନ କରି  ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ  ଷଷ୍ଠ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି  । ଦଳର ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା କିନ୍ତୁ ଏଥର ଫେଲ୍‌ ମାରି ମାତ୍ର ୮ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି  । 

ପ୍ରଥମ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଜୟୀ ହେବା  ସହିତ ସିରିଜ ଜିତି ୨-୦ରେ ଆଗୁଆ ଥିବା ବେଳେ ସିରିଜ ମୂଳପୋଛ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି  । ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ୩୦୪ରନ୍‌ ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୫୩ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା  । ଉଭୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରି  ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି  । ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମଧ୍ୟମକ୍ରମ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ମାନଙ୍କ ବିଫଳତା ପାଇଁ  ଦଳ ପ୍ରଥମ ଇନଂରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରି ପାରି ନାହିଁ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ସହିତ ଭାରତ ୨-୧ରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ବିଜୟୀ । ବିଶାଖାପାଟଣା ଦିନିକିଆରେ ଭାରତକୁ ୨୧୬ ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କଟକ: ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ବାରବାଟୀରେ ଉତ୍ତେଜନା ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ଛପୋଲିଆରେ ଦୁର୍ଘଟଣା. ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର ହେଲପର