ଧ୍ୱାୱନଙ୍କ ଶତକ, ଭାରତ ୩୨୯/୬

ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ

Published On: Aug 12, 2017 03:48 PM IST | Updated On: Aug 12, 2017 10:00 AM IST   207

ଧ୍ୱାୱନଙ୍କ  ଶତକ, ଭାରତ ୩୨୯/୬

Copy Editor

ପାଲ୍ଲେକେଲେ : ବିଗତ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଭଳି ଭାରତ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟରେ କିଛି କମାଲ କରିପାରି ନାହିଁ।  ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ୧୧୯ ଏବଂ କେ.ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ୮୫ ରନ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ନିଜର ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି।  ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ  ଚଳିତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ର ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଶନିବାର ଠାରୁ ପାଲ୍ଲେକେଲେ ନେସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  । ଟସ୍ ଜିତି ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇ ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୬ ୱିକେଟ ହରାଇ ୩୨୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।  ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଭଳି ଏଥର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଧାୱନ ଓ ରାହୁଲଙ୍କ ପରେ କୋହଲି ୪୨ରନ କାରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଋଦ୍ଧିମାନ ଶାହା ଓ ହାଦ୍ରିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ଫର୍ମରେ ଥିବା ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ୧୧୯ ରନ କରି  ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ  ଷଷ୍ଠ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି  । ଦଳର ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା କିନ୍ତୁ ଏଥର ଫେଲ୍‌ ମାରି ମାତ୍ର ୮ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି  । 

ପ୍ରଥମ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଜୟୀ ହେବା  ସହିତ ସିରିଜ ଜିତି ୨-୦ରେ ଆଗୁଆ ଥିବା ବେଳେ ସିରିଜ ମୂଳପୋଛ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି  । ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ୩୦୪ରନ୍‌ ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୫୩ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା  । ଉଭୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରି  ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି  । ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମଧ୍ୟମକ୍ରମ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ମାନଙ୍କ ବିଫଳତା ପାଇଁ  ଦଳ ପ୍ରଥମ ଇନଂରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରି ପାରି ନାହିଁ।

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ଗୁଣପୁର: ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଗୁଣପୁର-ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌କୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ | ସମ୍ବଲପୁର : ଶାସନ ଥାନା ରାଣୀଖିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡିର ଫାଟି ୩ ମୃତ | +୨ ସ୍ତରରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍‌ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିଷ୍ପତ୍ତି | ସୁନ୍ଦରଗଡ:ରାଉରକେଲା ସେକ୍ଟର -୫ସ୍ଥିତ ଦୀପିକା ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଆହତ | ଭଞ୍ଜନଗର: କଲେଜରୁ ଫେରିଲାବେଳେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ | ମୁଁ ସୁସ୍ଥ ଅଛି , ମୋ ଅସୁସ୍ଥତା ନେଇ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ,ଆଇଓସିଏଲ ଓ ପାରାଦୀପ ରିଫାଇନାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶୁଳ୍କ ସର୍ମ୍ପକରେ ଓଇଆରସିଙ୍କ ଶୁଣାଣି | ତୁଷରା : ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲା ତୁଷରା ଥାନା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା । ଥାନା ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରେ ରଶି ଲଗାଇ କନଷ୍ଟେବଳ ଜୋସେଫ କିସପୋଟା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । | ରାଇରଂଗପୁର : ରାଇରଂଗପୁଲ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ବିଷ ଖାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି । ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନି । ମୃତ ଛାତ୍ରର ଘର ଟାଙ୍ଗାବିଲ ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । |