ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ ହସ୍ତୀ ଦିବସ ପାଳିତ

.

Published On: Aug 12, 2017 01:57 PM IST | Updated On: Aug 12, 2017 04:28 AM IST |   98

ନନ୍ଦନକାନନ:   ଶନିବାର ହସ୍ତୀ ଦିବସ । ଏଥିପାଇଁ ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ ହସ୍ତୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ ଥିବା ପ୍ରେମା, ବାସନ୍ତୀ, ହୀରା, ଜୁଲି, ଗୌରୀ, ଚନ୍ଦନ ଓ କମଳା ହାତୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କୁ  ସକାଳୁ  ସକାଳୁ  କାଞ୍ଜିଆ ହଦ୍ରରେ  ସ୍ନାନ କରାଇ  ପିଠିରେ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗର   ଚିତ୍ର କରାଯାଇଥିଲା । ବେଶ ସୁନ୍ଦର ବେଶରେ ହାତୀମାନଙ୍କୁ ଚିତ୍ରିତ କରାଯାଇଥିଲା। ହାତୀମାନଙ୍କର ଏହି ବେଶ  ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା।  ବିଶେଷକରି ଏହି ଉତ୍ସବରେ ୬ ବର୍ଷର ଗୌରୀ ଓ ୫ ବର୍ଷର  କମଳା ହାତୀ  ଦର୍ଶକଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ବିନ୍ଦୁ ରହିଥିଲେ।  ହାତୀ ମାହୁନ୍ତ  ସୁବ୍ରତ ସିଂ ଓ ଅର୍ଜୁନ ଖମାରୀ ହାତୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ରୋଚକ କ୍ରୀଡା କୈାଶଳ ଦେଖାଇଥିଲେ । ହାତୀ ଓ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରେ ସୁସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଏହି ଉତ୍ସବ ସହାୟକ ହେବହ ବୋଲି  ପିସିସିଏଫ ସନ୍ଦୀପ୍ତ  ତ୍ରିପାଠୀ  ଓ ନନ୍ଦନକାନନ ନିର୍ଦେଶକ  ଶିଶିର କୁମାର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ  କହିଛନ୍ତି।

Tags:

Like Us

Breaking News

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ସହିତ ଭାରତ ୨-୧ରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ବିଜୟୀ । ବିଶାଖାପାଟଣା ଦିନିକିଆରେ ଭାରତକୁ ୨୧୬ ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କଟକ: ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ବାରବାଟୀରେ ଉତ୍ତେଜନା ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ଛପୋଲିଆରେ ଦୁର୍ଘଟଣା. ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର ହେଲପର