ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ ହସ୍ତୀ ଦିବସ ପାଳିତ

.

Published On: Aug 12, 2017 01:57 PM IST | Updated On: Aug 12, 2017 04:28 AM IST   78

ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ  ହସ୍ତୀ  ଦିବସ ପାଳିତ

ନନ୍ଦନକାନନ:   ଶନିବାର ହସ୍ତୀ ଦିବସ । ଏଥିପାଇଁ ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ ହସ୍ତୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ ଥିବା ପ୍ରେମା, ବାସନ୍ତୀ, ହୀରା, ଜୁଲି, ଗୌରୀ, ଚନ୍ଦନ ଓ କମଳା ହାତୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କୁ  ସକାଳୁ  ସକାଳୁ  କାଞ୍ଜିଆ ହଦ୍ରରେ  ସ୍ନାନ କରାଇ  ପିଠିରେ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗର   ଚିତ୍ର କରାଯାଇଥିଲା । ବେଶ ସୁନ୍ଦର ବେଶରେ ହାତୀମାନଙ୍କୁ ଚିତ୍ରିତ କରାଯାଇଥିଲା। ହାତୀମାନଙ୍କର ଏହି ବେଶ  ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା।  ବିଶେଷକରି ଏହି ଉତ୍ସବରେ ୬ ବର୍ଷର ଗୌରୀ ଓ ୫ ବର୍ଷର  କମଳା ହାତୀ  ଦର୍ଶକଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ବିନ୍ଦୁ ରହିଥିଲେ।  ହାତୀ ମାହୁନ୍ତ  ସୁବ୍ରତ ସିଂ ଓ ଅର୍ଜୁନ ଖମାରୀ ହାତୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ରୋଚକ କ୍ରୀଡା କୈାଶଳ ଦେଖାଇଥିଲେ । ହାତୀ ଓ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରେ ସୁସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଏହି ଉତ୍ସବ ସହାୟକ ହେବହ ବୋଲି  ପିସିସିଏଫ ସନ୍ଦୀପ୍ତ  ତ୍ରିପାଠୀ  ଓ ନନ୍ଦନକାନନ ନିର୍ଦେଶକ  ଶିଶିର କୁମାର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ  କହିଛନ୍ତି।

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ଗୁଣପୁର: ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଗୁଣପୁର-ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌କୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ | ସମ୍ବଲପୁର : ଶାସନ ଥାନା ରାଣୀଖିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡିର ଫାଟି ୩ ମୃତ | +୨ ସ୍ତରରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍‌ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିଷ୍ପତ୍ତି | ସୁନ୍ଦରଗଡ:ରାଉରକେଲା ସେକ୍ଟର -୫ସ୍ଥିତ ଦୀପିକା ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଆହତ | ଭଞ୍ଜନଗର: କଲେଜରୁ ଫେରିଲାବେଳେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ | ମୁଁ ସୁସ୍ଥ ଅଛି , ମୋ ଅସୁସ୍ଥତା ନେଇ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ,ଆଇଓସିଏଲ ଓ ପାରାଦୀପ ରିଫାଇନାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶୁଳ୍କ ସର୍ମ୍ପକରେ ଓଇଆରସିଙ୍କ ଶୁଣାଣି | ତୁଷରା : ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲା ତୁଷରା ଥାନା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା । ଥାନା ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରେ ରଶି ଲଗାଇ କନଷ୍ଟେବଳ ଜୋସେଫ କିସପୋଟା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । | ରାଇରଂଗପୁର : ରାଇରଂଗପୁଲ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ବିଷ ଖାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି । ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନି । ମୃତ ଛାତ୍ରର ଘର ଟାଙ୍ଗାବିଲ ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । |