ମେକଅପ୍ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଏ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

.

Published On: Aug 12, 2017 12:40 PM IST |   211

ମେକଅପ୍ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଏ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ପାର୍ଟି ହେଉ କିମ୍ବା କୌଣସି ପର୍ବପର୍ବାଣି, ଯୁବତୀ ଓ ମହିଳାମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ମେକଅପରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ନିଜ ଅଧିକାର ମନେକରିଥାନ୍ତି। ହେଲେ ବର୍ଷାଦିନେ ମେକଅପ୍ ନେଲେ ତାହା ତ୍ବଚାରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହିନଥାଏ। ତେଣୁ କେତୋଟି ଟିପ୍ସ ମାନିଲେ, ମେକଅପ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ୍ ରହିବ।

ମେକଅପ୍ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ତ୍ବଚାକୁ ଭଲଭାବରେ ସଫା କରିନେବା ଉଚିତ। ଏହା ପରେ କପଡ଼ାରେ ବରଫଖଣ୍ଡ ଗୁଡ଼ାଇ ତ୍ବଚାକୁ ୧୦ ମିନିଟ୍ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ଏପରି କଲେ ତ୍ବଚାରୁ ଶୀଘ୍ର ଝାଳ ବାହାରେନାହିଁ।

ଭଲ କମ୍ପାନୀର ସିରମ୍ ମଧ୍ୟ ତ୍ବଚାରେ ଲଗାଇଲେ ମେକଅପ୍ ଶୀଘ୍ର ଛାଡ଼େନାହିଁ।

ବର୍ଷାଦିନେ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଥିବା ୱାଟରପ୍ରୁଫ୍ ଆଇ-ମେକଅପର ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ। ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଓ ବ୍ଳସର ପ୍ରୟୋଗ ଏହିଦିନେ ନ କରିବା ଉଚିତ।

ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ବଦଳରେ ଲିପ୍-ଗ୍ଲସ୍ ଏହିଦିନେ ତ୍ବଚାରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଭଲ।

 

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ଗୁଣପୁର: ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଗୁଣପୁର-ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌କୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ | ସମ୍ବଲପୁର : ଶାସନ ଥାନା ରାଣୀଖିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡିର ଫାଟି ୩ ମୃତ | +୨ ସ୍ତରରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍‌ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିଷ୍ପତ୍ତି | ସୁନ୍ଦରଗଡ:ରାଉରକେଲା ସେକ୍ଟର -୫ସ୍ଥିତ ଦୀପିକା ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଆହତ | ଭଞ୍ଜନଗର: କଲେଜରୁ ଫେରିଲାବେଳେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ | ମୁଁ ସୁସ୍ଥ ଅଛି , ମୋ ଅସୁସ୍ଥତା ନେଇ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ,ଆଇଓସିଏଲ ଓ ପାରାଦୀପ ରିଫାଇନାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶୁଳ୍କ ସର୍ମ୍ପକରେ ଓଇଆରସିଙ୍କ ଶୁଣାଣି | ତୁଷରା : ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲା ତୁଷରା ଥାନା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା । ଥାନା ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରେ ରଶି ଲଗାଇ କନଷ୍ଟେବଳ ଜୋସେଫ କିସପୋଟା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । | ରାଇରଂଗପୁର : ରାଇରଂଗପୁଲ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ବିଷ ଖାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି । ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନି । ମୃତ ଛାତ୍ରର ଘର ଟାଙ୍ଗାବିଲ ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । |