ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଚୀନ ସାମଗ୍ରୀ ବର୍ଜନ

ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଚୀନ ସାମଗ୍ରୀକୁ ବର୍ଜନ

Copy Editor | Published On: Aug 11, 2017 10:20 PM IST |   196

 

ମଥୁରା : ଆସନ୍ତା ସୋମବାର ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ  । ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅବସରରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଲିଳାଧାମ କୁହାଯାଉଥିବା ବୃନ୍ଦାବନର କୌଣସି ମନ୍ଦିରରେ ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ଚୀନ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ମାଳିନୀ ବୃନ୍ଦାବନ ସହର ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ଆଲୋକମାଳାରେ ସଜା ହୋଇଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସିକ୍କିିମ ସୀମାକୁ ନେଇ ଭାରତ ଓ ଚୀନ ମୁହାଁମୁହିଁ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାରୁ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଏଠାକାର କୌଣସି ମନ୍ଦିରରେ ଚୀନ ନିର୍ମିତ ଲାଇଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସେବା ସଂସ୍ଥାନ ସମ୍ପାଦକ କପିଳ ଶର୍ମା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସଂସ୍ଥାର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବୃନ୍ଦାବନରେ ବାସ କରୁଥିବା ସାଧୁ, ମହନ୍ତ ଓ ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ଦୃଢ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଚୀନରୁ କୌଣସି ସାମଗ୍ରୀ ଆମଦାନୀ ନ କରିବାକୁ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।  

Tags:

Like Us

Breaking News

ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୨୮୧ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ଭାରତ , କୋହଲିଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୧୨୧ ରନ କଲେ କୋହଲି କଟକ: ୬୦୦ ଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।