ଲିପଷ୍ଟିକ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

.

Published On: Aug 11, 2017 06:23 PM IST | Updated On: Aug 11, 2017 08:54 AM IST   926

ଲିପଷ୍ଟିକ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଶେହନାଜ୍ ହୁସୈନ୍ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ନିୟମିତ ଭାବେ ଯୁବତୀ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଟିପ୍ସ ଦେଇଥାନ୍ତି। ଷ୍ଟାଇଲିଶ୍ ତଥା ନିଜ ଓଠକୁ ଅଧିକ ଆର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଇବା ନିମନ୍ତେ ମହିଳାମାନେ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗର ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ଲଗାଇଥାନ୍ତି। ଏହାର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଶେହନାଜ୍‌ଙ୍କ କେତୋଟି ଟିପ୍ସ

-  ମାସକୁ ଥରୁଟିଏ ନିଜ ଓଠକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲଭାବେ ସ୍କ୍ରବ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏପରି କଲେ ଓଠରୁ ମୃତ କୋଷିକା ବାହାରିଯିବା ସହ ଓଠ ଫାଟିନଥାଏ। ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ଏଥିପାଇଁ ଚିନି ଗୁଣ୍ଡ ଓ କଫି ଗୁଣ୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ।

-  ଶସ୍ତା କମ୍ପାନୀର ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ଆଦୌ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ଓଠରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା କ୍ଷତିକାରକ।

-  ଘରେ ଏକ୍ସପାରୀ ହୋଇଥିବା ଲିପଷ୍ଟିକକୁ କେବେହେଲେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନିଜେ ଏସବୁ ଉପଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

-  ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ଓଠରେ ଲଗାଇଲାବେଳେ ସବୁବେଳେ ଓଠ ମଝିରୁ ପ୍ରୟୋଗ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ। ଏହା ସଠିକ୍ ପ୍ରଣାଳୀ ବୋଲି ଶେହନାଜ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ଗୁଣପୁର: ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଗୁଣପୁର-ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌କୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ | ସମ୍ବଲପୁର : ଶାସନ ଥାନା ରାଣୀଖିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡିର ଫାଟି ୩ ମୃତ | +୨ ସ୍ତରରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍‌ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିଷ୍ପତ୍ତି | ସୁନ୍ଦରଗଡ:ରାଉରକେଲା ସେକ୍ଟର -୫ସ୍ଥିତ ଦୀପିକା ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଆହତ | ଭଞ୍ଜନଗର: କଲେଜରୁ ଫେରିଲାବେଳେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ | ମୁଁ ସୁସ୍ଥ ଅଛି , ମୋ ଅସୁସ୍ଥତା ନେଇ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ,ଆଇଓସିଏଲ ଓ ପାରାଦୀପ ରିଫାଇନାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶୁଳ୍କ ସର୍ମ୍ପକରେ ଓଇଆରସିଙ୍କ ଶୁଣାଣି | ତୁଷରା : ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲା ତୁଷରା ଥାନା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା । ଥାନା ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରେ ରଶି ଲଗାଇ କନଷ୍ଟେବଳ ଜୋସେଫ କିସପୋଟା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । | ରାଇରଂଗପୁର : ରାଇରଂଗପୁଲ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ବିଷ ଖାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି । ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନି । ମୃତ ଛାତ୍ରର ଘର ଟାଙ୍ଗାବିଲ ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । |