ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଦେବେନ୍ଦର

ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଦେବେନ୍ଦର

Sr. Copy Editor2 | Published On: Aug 11, 2017 01:00 PM IST |   124

ଲଣ୍ଡନ : ବିଶ୍ୱ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଖବର । ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋରେ ଭାରତର ଦେବେନ୍ଦର ସିଂହ କଙ୍ଗ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀ ନୀରଜ ଚୋପଡା ବାଦ୍‌ ପଡିଛନ୍ତି । ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ୮୩ ମିଟର ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ଦେବେନ୍ଦର ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିନଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଥ୍ରୋ ରେ ୮୨.୨୨ ମିଟର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ୮୨.୧୪ ମିଟର ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶେଷରେ ୮୪.୨୨ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାଭେଲିନ ଫିଙ୍ଗି ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି । ନିଜ କାନ୍ଧରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ଏରି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନଲାରେ ପହଞ୍ଚି ଥିବାରୁ ବେଶ୍‌ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ତାରିଖରେ ଏହାର ଫାଇନାଲ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଭାରତ ପାଇଁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପଦକ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । 

Tags:

Like Us

Breaking News

ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୨୮୧ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ଭାରତ , କୋହଲିଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୧୨୧ ରନ କଲେ କୋହଲି କଟକ: ୬୦୦ ଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।