ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଦେବେନ୍ଦର

ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଦେବେନ୍ଦର

Published On: Aug 11, 2017 01:00 PM IST |   114

ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଦେବେନ୍ଦର

Sr. Copy Editor2

ଲଣ୍ଡନ : ବିଶ୍ୱ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଖବର । ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋରେ ଭାରତର ଦେବେନ୍ଦର ସିଂହ କଙ୍ଗ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀ ନୀରଜ ଚୋପଡା ବାଦ୍‌ ପଡିଛନ୍ତି । ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ୮୩ ମିଟର ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ଦେବେନ୍ଦର ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିନଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଥ୍ରୋ ରେ ୮୨.୨୨ ମିଟର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ୮୨.୧୪ ମିଟର ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶେଷରେ ୮୪.୨୨ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାଭେଲିନ ଫିଙ୍ଗି ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି । ନିଜ କାନ୍ଧରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ଏରି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନଲାରେ ପହଞ୍ଚି ଥିବାରୁ ବେଶ୍‌ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ତାରିଖରେ ଏହାର ଫାଇନାଲ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଭାରତ ପାଇଁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପଦକ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । 

Tags:

Related News

Like Us

ବିଗ୍‌ ନିଉଜ

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ଯଲଙ୍ଗବିରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ ମରାମତି ବେଳେ ଛାତରୁ ପଡି ଜଣେ ଶ୍ରମିକର ମୃତ୍ୟୁ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ । ସ୍ଥାନିୟ ଅଂଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା। | ଯାଜପୁର/ଅନୁଗୋଳ : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଜରି ଗ୍ରାମର ଦୁଇ ଝିଅ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ନିଖୋଜ । ସେହିପରି ତାଳଚେରଠାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ । | ସି-ସୋର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ । | ସୁନ୍ଦରଗଡ: ସେଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ରାଉରକେଲାଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ | ସିସୋର ଠକେଇର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ | ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇଆଇଟିରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା | ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସର୍ମପଣ | କଟକ:ଏସିବିର ବାୟୋକେମିଷ୍ଟ୍ରି ଓ ଫିଜିଓଲୋଜି ବିଭାଗରେ ସଟସର୍କିଟ କାରଣରୁ ଅଗ୍ନୀକାଣ୍ଡ | ‘ଆଉଟଲୁକ’ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ବିବେଚିତ, ‘ଆଉଟଲୁକ’ ସର୍ବେକ୍ଷଣର ୬ନମ୍ବର ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | ଦିଲ୍ଲୀରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |