ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଆଲମାରୀ ରଖିଲେ, ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ ଧନ

.

Published On: Feb 04, 2018 03:51 PM IST | Updated On: Feb 04, 2018 03:57 PM IST |   4858

ରୋଜଗାର ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଧନର ଅଭାବ ରହିଥାଏ ବା ନିଅଣ୍ଟ ହୁଏ, ତାହେଲେ ଏହାର କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ସିନ୍ଦୁକ ବା ଆଲମାରୀର ରହିବାର ଭୁଲ ଦିଗ ହୋଇଥାଏ ପାରେ ।

ବାସ୍ତ୍ରୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଘରର ଭୁଲ ଦିଗରେ ଆଲମାରୀ ରହିବା ଦ୍ବାରା ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଘରର ମୁରବୀଙ୍କ ରୋଜଗାର ଉପରେ ପଡିଥାଏ । ଫଳରେ ଧନର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇନଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଦିଗରେ ଆରମାରୀ ରଖିବା ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ ।

ଟଙ୍କା ଓ ଗହଣା ଆଲମାରୀକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ପଟ କାନ୍ଥକୁ ଲଗାଇ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ଅଟେ । ଏହା ଦ୍ବରା ଆଲମାରୀର ମୁହଁ ଉତ୍ତର ପଟକୁ ଖୋଲିବ । ଏହି ଦିଗରେ ଧନର ଦେବତା କୁବେର ଥାଆନ୍ତି । ଫଳରେ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଆଲମାରୀର ମୁହଁ ଖୋଲିବା ଦ୍ବାରା ଧନ ଓ ଗହଣାର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ।

ବାସ୍ତ୍ରୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଉନ୍ନତିର ଦିଗ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଦିଗର ସ୍ବାମୀ ଦେବତାମାନଙ୍କ ରାଜା ଇନ୍ଦ୍ର ଅଟନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତିର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆଶା ରଖୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ବାସ୍ତ୍ରୁଶାସ୍ତ୍ରକୁ ପଶ୍ଚିମ କାନ୍ଥରେ ଲଗାଇ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ବାରା ଆଲମାରୀର ମୁହଁ ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଖୋଲିବ ଏବଂ ଦେବରାଜଙ୍କ କୃପାଦୃଷ୍ଟି ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଆଲମାରୀର ମୁହଁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଖୋଲୁଛି, ତେବେ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ । ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗର ସ୍ବାମୀ ଜମ ଅଟନ୍ତୁ । ଏହି ଦିଗରେ ଆଲମାରୀ ଖୋଲିବା ଦ୍ବାରା ରୋଗ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ଉପରେ ଧନର ବ୍ୟୟ ବଢିଯାଏ । ଏହି ଦିଗରେ ଧନ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ଧନର ହାନି ହୋଇଥାଏ ।

Tags:

Like Us

Breaking News

କଟକ: ଶିଶୁଭବନରେ ଉତ୍ତେଜନା, ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ରୋଗୀ ସେବା ବ୍ୟାହାତ ବ୍ରହ୍ମପୁର: ସାନ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପୁର ବାହାର ଭାଟି ମହୁଲ ମଦ ଦୋକାନରୁ ଡ଼କାୟତି, ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଲଖ୍ୟାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ ଅଭିଯୋଗ ମୁମ୍ବାଇ: ଦିନ ୨ଟା ବେଳେ ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର କେନ୍ଦୁଝର: ବସ୍ ଓଲଟି ପଡି ୨୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ