ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ; ୧୮୨ ଆସନ ପାଇଁ ୨୨୦୦ ଆଶାୟୀ

.

Copy Editor | Published On: Nov 14, 2017 11:11 PM IST |   55

ଗାନ୍ଧିନଗର : ଡିସେମ୍ବର ୯ ଏବଂ ୧୪ ତାରିଖରେ ଗୁଜରାଟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଦୀର୍ଘ ୨୨ ବର୍ଷ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଏଠାରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବାକୁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛି । ତେବେ ଏଠାରେ ମୋଟ ୧୮୨ଟି ଆସନ ପାଇଁ ୨୨୦୦ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନ ପତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି । ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୫୦୦ ଆବେଦନକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମନୋନୟନ କରାଯିବ ବୋଲି ସ୍କି୍ରନିଂ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଗୁଜରାଟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିର୍ବାଚନୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଥିବାରୁ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ସ୍କି୍ରନିଂ କମିଟିର ମୁଖ୍ୟ ବାଲସାହେବ ଥୋରାଟ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୨୦୦ ଆବେଦନ ପତ୍ର ଆମର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବାଛିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର କାର୍ଯ୍ୟ । ସେପଟେ କୌଣସି ଚାପର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ନ ହୋଇ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକଟ୍‌ ଦେବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କଡ଼ା ନିର୍ଦେଶ ରହିଛି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ପୁରୀ: ଫେସବୁକରେ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରି ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ, ପତ୍ନୀ ଓ ପ୍ରେମିକ ଗିରଫ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗୁଳିମାଡ ; ଖଣ୍ଡଗିରିର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ କରି ୫ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର । ଡି-ବ୍ରଦର୍ସଙ୍କ ଡିସଚାର୍ଜ ପିଟିସନ ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଖାରଜ । ୩ଟି ମାମଲାରେ ଦୋଷମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଯୁବତୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ; ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଫେରାର