ହାଉସ ଅଫ୍‌ କମନ୍ସରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶତପଥୀ

ହାଉସ ଅଫ୍‌ କମନ୍ସରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶତପଥୀ

Copy Editor AH | Published On: Nov 13, 2017 05:38 AM IST |   296

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇଂଲଣ୍ଡର ସଂସଦ ହାଉସ୍‌ ଅଫ୍‌ କମନ୍ସରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ପାଇଁ ଡ. ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି । ୧୫ ତାରିଖରେ ସେ ସେଠାରେ ଦେଶର ସଂସଦ ଗୃହରେ ‘ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଓ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା’ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୫ ଜୁନ୍‌ ୨୪ରେ ଶ୍ରୀ ଶତପଥୀ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ହାଉସ୍‌ ଅଫ୍‌ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭ୍‌ରେ ଐତିହାସିକ ପ୍ରାର୍ଥନା ସହ ସଦନ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଅବସର ପରେ ଡ. ଶତପଥୀ ମାନବ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଜକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି । ଇଂଲଣ୍ଡ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟରେ ଅଭିଭାଷଣ ପରେ ଡ. ଶତପଥୀ ସେଠାରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ଭେଟିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ପୁରୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପୁରୀ-ତିରୁପତି ରେଳଗାଡିରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ପୋରଣ, ବିସ୍ପୋରଣରେ ଗୋଟିଏ ବଗି କ୍ଷତି ଗସ୍ତ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ : ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ, ୧୩୫ ରନ୍‌ରେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିବା ସହିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨-୦ରେ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ତଲସରା ଥାନା ଅଧୀନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ । ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ : ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଜୟ ନିମନ୍ତେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲକ୍ଷ ୨୮୭ ରନ୍ ର ପିଛା କରି ଭାରତ ୨୬/୩, ମୁରଲୀ ବିଜୟ, କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ କୋହଲି ଆଉଟ ।