କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାର ଉପକାରିତା

.

Published On: Nov 11, 2017 08:47 PM IST | Updated On: Nov 11, 2017 08:49 PM IST |   1933

ଖାଦ୍ୟ ସାଙ୍ଗରେ କଞ୍ଚାଲଙ୍କାଟିଏ ଥିଲେ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବହୁଗୁଣିତ ହୋଇଯାଏ। କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଏମିତିରେ ଏକ ଔଷଧ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରିବ।

ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବର୍ଦ୍ଧକ ଗୁଣ ରହିଛି। ଭିଟାମିନ୍‌-ସି, ହଜମକାରକ ତନ୍ତୁ, ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ ଗୁଣ ଏଥିରେ ଭରପୂର।

ଏହାର ଆହୁରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ଉପକାରୀ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି-

କଞ୍ଚାଲଙ୍କାରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଥାଏ ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରେ।

ଏପରିକି କ୍ୟାନ୍‌ସର ପ୍ରତିରୋଧ କରିବାରେ ବି ସହାୟକ ହୁଏ। ଏଥିସହିତ ଫ୍ରିରାଡିକାଲ୍‌ସ ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର କୋଷକୁ ହେବାର ଥିବା କ୍ଷତିରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଏ।

ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଭୋକ କମ୍‌ ଲାଗେ ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ଖାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏନାହିଁ। ତେଣୁ ଓଜନ ବଢିବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ।

କଞ୍ଚାଲଙ୍କାରେ ଥିବା ତତ୍ତ୍ୱ ତ୍ୱଚା ପରିଷ୍କାର ରଖିବା ସହ ମୁହଁରେ ବ୍ରଣ ହେବାକୁ ଦିଏନାହିଁ।

ଏଥିରେ ହଜମକାରକ ତନ୍ତୁ ଭରପୂର ଥିବାରୁ ଏହା ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ତତ୍ତ୍ୱ ବାହାର କରିପାରେ। ତେବେ ମାତ୍ରାଧିକ କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଖାଇବା ଅନୁଚିତ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ପୁରୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପୁରୀ-ତିରୁପତି ରେଳଗାଡିରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ପୋରଣ, ବିସ୍ପୋରଣରେ ଗୋଟିଏ ବଗି କ୍ଷତି ଗସ୍ତ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ : ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ, ୧୩୫ ରନ୍‌ରେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିବା ସହିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨-୦ରେ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ତଲସରା ଥାନା ଅଧୀନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ । ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ : ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଜୟ ନିମନ୍ତେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲକ୍ଷ ୨୮୭ ରନ୍ ର ପିଛା କରି ଭାରତ ୨୬/୩, ମୁରଲୀ ବିଜୟ, କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ କୋହଲି ଆଉଟ ।