ଜଗା ଖାଉଛି ଭାତ,ଡାଲି ଅଣ୍ଡା:କାଳିଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି

.

Published On: Nov 09, 2017 05:24 PM IST | Updated On: Nov 09, 2017 05:25 PM IST |   1165

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍‌ସରେ ଚିକିତ୍ସିତ କନ୍ଧମାଳର ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗା-କାଳିଆଙ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ହେବାପରେ ଜଗାର ସ୍ୱସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବେଶୀ ଉନ୍ନତି ଆସିଛି। ସେ ଏବେ ଭାତ , ଡାଲି , ଅଣ୍ଡା, ସୁପ ଓ ମହୁ ଖାଇବା ସହ ନିଜ ମାଆ କୋଳରେ ବସି ଗୀତ ଶୁଣୁଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

କାଳିଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ଆସିଛି। ସେ ହାତ ଗୋଡ ହଲାଇବା ସହ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରି ଆଇସିୟୁ ରୁ  ଆଇସିୟୁକୁ  ତାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନଜର ରଖିବା ସହ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା  ଅଧିକ ଉନ୍ନତି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

 

Tags:

Like Us

Breaking News

ପୁରୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପୁରୀ-ତିରୁପତି ରେଳଗାଡିରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ପୋରଣ, ବିସ୍ପୋରଣରେ ଗୋଟିଏ ବଗି କ୍ଷତି ଗସ୍ତ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ : ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ, ୧୩୫ ରନ୍‌ରେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିବା ସହିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨-୦ରେ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ତଲସରା ଥାନା ଅଧୀନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ । ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍‌ : ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଜୟ ନିମନ୍ତେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲକ୍ଷ ୨୮୭ ରନ୍ ର ପିଛା କରି ଭାରତ ୨୬/୩, ମୁରଲୀ ବିଜୟ, କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ କୋହଲି ଆଉଟ ।