ହାଫିଜର ଦଳ ପଞ୍ଜିକରଣ ଆବେଦନ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ

ହାଫିଜର ଦଳ ପଞ୍ଜିକରଣ ଆବେଦନ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ

Copy Editor | Published On: Oct 12, 2017 01:29 AM IST |   273

ଇସଲାମାବାଦ : ଗୃହବନ୍ଦୀ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହାଫିଜ ସଇଦ ଗଢିଥିବା ରାଜନୈତିକ ଦଳ ମିଲ୍ଲି ମୁସଲିମ୍‌ ଲିଗ୍‌ (ଏମ୍‌ଏମ୍‌ଏଲ)ର ପଞ୍ଜିକରଣ ଆବେଦନକୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗଠନ ପୂର୍ବକ ପାକିସ୍ତାନ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରତକ୍ଷ୍ୟ ସାମିଲ ଲାଗି ହାଫିଜକୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ଏମଏମ୍‌ଏଲର ପଞ୍ଜିକରଣକୁ ପାକିସ୍ତାନ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (ଇସିପି) ବୁଧବାର ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଷିଦ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜମାତ ଉଦ୍‌ ଦାୱା (ଜେୟୁଡି)ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମୁଖ୍ୟ ହେଉଛି ହାଫିଜ । ହାଫିଜକୁ ଏବେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ରାଜନୀତିରେ ସାମିଲ ଲାଗି ଅନୁମତି ନଦେବାକୁ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଥିଲା ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ପ୍ରଥମ ଏକ ଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡଠାରୁ ହାରିଲା ଭାରତ ଭାରତ ଏସିଆ କପ ହକି ଚାମ୍ପିୟନ, ଫାଇନାଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ହରାଇଲା କଟକ: ୬୦୦ ଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।