ସ୍ୱାଭାବିକ ହେଲା ବାଣୀବିହାର

ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ

Copy Editor AH | Published On: Oct 11, 2017 10:32 PM IST | Updated On: Oct 11, 2017 10:33 PM IST |   107

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉକ୍ରଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ୱାଭାବିକ ଅବସ୍ଥା ଫେରି ଆସିଛି । ବୁଧିବାର କ୍ୟାମ୍ପସରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ । ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ବାଣୀବିହାର ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ପିଜି କାଉନ୍‌ସିଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପିଜି କାଉନ୍‌ସିଲ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର କିଶୋର କୁମାର ବାସା କହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଉକ୍ରଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମିଡ୍‌ ସେମିଷ୍ଟାର ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ସବୁ ପିଜି ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ସେମାନଙ୍କ ମିଡ୍‌ ସେମିଷ୍ଟାର ପରୀକ୍ଷା ଅକ୍ଟୋବର ୨୫ସୁଦ୍ଧା ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି । କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରକୁ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ନିଜର ପରିଚୟପତ୍ର ଦେଖାଇ କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରକୁ ଯିବାଆସିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପ୍ରଫେସର ବାସା କହିଛନ୍ତି । ବାଣୀବିହାରରେ ପୁନଃ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ହେବା ନେଇ ଆଇନଗତ ପରାମର୍ଶ, କୁଳାଧିପତି, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଓ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସର ଅନୁମତିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ଛାତ୍ର ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଦେଇଥିବା ସର୍ତ୍ତପୂରଣ ଉପରେ ପିଜି କାଉନ୍‌ସିଲ୍‌ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ଏବଂ ବାଣୀବିହାରରେ ପୁନଃନିର୍ବାଚନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଏହାପରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ ବୋଲି ଛାତ୍ର ସଂସଦ ଉପଦେଷ୍ଟା ପ୍ରଫେସର ଜୟନ୍ତ କୁମାର ପରିଡ଼ା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଗାନ୍ଧିଗିରି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷକ, କର୍ମଚାରୀ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଢେର୍‌ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି । କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ଓ ଶୈକ୍ଷିକ ବାତାବରଣ ବଜାୟ ରହୁ ବୋଲି ଛାତ୍ରନେତାମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ସହିତ ଭାରତ ୨-୧ରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ବିଜୟୀ । ବିଶାଖାପାଟଣା ଦିନିକିଆରେ ଭାରତକୁ ୨୧୬ ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କଟକ: ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ବାରବାଟୀରେ ଉତ୍ତେଜନା ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ଛପୋଲିଆରେ ଦୁର୍ଘଟଣା. ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର ହେଲପର